FAQ

Kto może wziąć udział w konkursie?

Typer 1 Ligi to konkurs dla wszystkich pełnoletnich kibiców piłki nożnej. Aby wziąć w nim udział, wystarczy utworzyć konto, które w przyszłości będzie połączone z innymi projektami realizowanymi przez 1 Ligę.
 

Za co przyznawane są punkty w rankingu?

Uczestnicy zdobywają punkty dzięki poprawnemu wytypowaniu wyników meczów Fortuna 1 Ligi, przy czym:

  • Za wytypowanie dokładnego wyniku meczu uczestnik otrzymuje 5 punktów.

  • Za prawidłowe wskazanie zwycięzcy meczu oraz różnicy bramek w tym meczu lub za prawidłowe wskazanie remisu w meczu (przy jednoczesnym braku wytypowania dokładnego wyniku meczu) uczestnik otrzymuje 2 punkty.

  • Za prawidłowe wskazania zwycięzcy meczu (przy jednoczesnym braku wytypowania dokładnego wyniku meczu lub różnicy bramek w tym meczu) uczestnik otrzymuje 1 punkt.

Punkty sumowane są dla poszczególnych kolejek oraz całego sezonu.
 

Za jaki okres rozgrywek przyznawane są punkty?

Punkty przyznawane będą za wytypowanie wyników meczów rozgrywanych od 7. kolejki sezonu 2023/2024 do 34. kolejki sezonu 2023/2024. Konkurs nie obejmuje meczów barażowych.
 

Na jakiej podstawie powstają rankingi użytkowników?

Ranking Generalny to ranking wszystkich użytkowników biorących udział w konkursie. Sumowane są w nim punkty zdobyte przez użytkowników na przestrzeni wszystkich kolejek ligowych.

O miejscu w rankingu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku równej liczby zdobytych punktów brane pod uwagę są liczba wytypowanych dokładnych wyników oraz – w dalszej kolejności – maksymalna liczba punktów zdobyta w jednej kolejce (dla klasyfikacji za sezon) lub data zakończenia typowania w danej kolejce (dla klasyfikacji za kolejkę).

Na podobnych zasadach ustalane są Rankingi Klubowe.
 

W jaki sposób można zostać sklasyfikowanym w Rankingu Klubowym?

Ranking Klubowy klasyfikuje wszystkich użytkowników, którzy w procesie rejestracji podali swój ulubiony klub. Wyboru klubu można dokonać tylko raz na sezon – zmiana będzie możliwa dopiero po jego zakończeniu.
 

Za co przyznawane są nagrody?

Nagrody przyznawane są za zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc w Rankingu Generalnym w danej kolejce lub w całym sezonie.
 

Jakie są zasady odbioru nagrody?

Uczestnicy, którzy otrzymają Nagrody zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową. Odpowiedź ze strony uczestnika powinna nastąpić w ciągu 48 godzin od otrzymania informacji o nagrodzie.

Nagrodę w postaci freebetu od sponsora konkursu, firmy Fortuna, mogą otrzymać wyłącznie uczestnicy, którzy posiadają konto na stronie efortuna.pl.